Přeskoč na obsah

A guiding dog for a blind dog / Vodící pes pro slepého psa

Start: 24. 4. 18:00

zdarma

Místo: Holečkova 49, 150 00 Praha 5-Smíchov

Ukázat na mapě

A guiding dog for a blind dog / Vodící pes pro slepého psa

Vernisáž skupinové výstavy, která provází tiky a trhlinami reality, jak ji známe, přes konspirační teorie ploché Země po zkoumání kánonu západního umění.

Galerie Futura uvádí projekt kurátorovaný letošním kandidátem na cenu Jindřicha Chalupeckého Lukášem Hofmannem / Salivou. Performance a umělecké objekty budou prezentovány spolu s memorabilii, sériově vyráběnými předměty a instalacemi. Propojením je průzkum společenských a historických kódů, jimiž jsme programováni k vnímání svého okolí. Prostřednictvím práce s různými institucemi, se stylistkou či například off-site událostí v areálu sauny, se pohled otáčí zpět do světa vně Futury a vybízí nás, abychom jej "zasdíleli".

umělci: Josefin Arnell, Matúš Buranovský, Veronika Čechmánková, Ruth Angel Edwards, Maria Gorodeckaya + Lužek Marný, Saemundur Thor Helgason, Hope Recycling Station, Valentýna Janů, Sophie Jung, Magdalena Mitterhofer, José Montealegre, Federica Partinico, Sóley Ragnarsdóttir, David Střeleček, Valinia Svoronou, Tereza Sýkorová, Tranzit.cz, Andrew Wagner, Nico Walker a další

kurátor: Lukáš Hofmann / Saliva