Přeskoč na obsah

Agáta Zapotilová: The Act of Formation

Start: 29. 4. 16:00

zdarma

Místo: Prostor Hlinárna
náměstí Jana Palacha 80
116 93 Praha 1

Ukázat na mapě

Agáta Zapotilová: The Act of Formation

Galerie Nika v rámci Týdne umění uvádí přednášku autorky aktuální výstavy The Act of Formation Agáty Zapotilové.

Absolventka Ateliéru designu a obuvi v nově otevřeném multifunkčním prostoru Hlinárny v budově Vysoké školy uměleckoprůmyslové představí svou diplomovou práci The Act Of Formation implementující využití architektonických principů v rámci konstruování oděvu.

Stěžejní inspirací pro kolekci představuje dílo a osobnost české architektky Evy Jiřičné, pro jejíž rukopis je charakteristická futuristická estetika architektury 60. a 70. let ve Velké Británii. Jasné, pastelové barvy v kombinaci s pevnými a transparentními materiály oděvů vytváří iluzi „malé architektury“, přístřešku pro lidské tělo, kterým oděv ve své podstatě také je. V prostorech galerie Nika se pak oděv, architektura pro tělo, jako prvek instalace stává součástí niky jako specifického architektonického prvku vestibulu metra Karlovo náměstí.

Autorka na základě prezentace jednotlivých modelů kolekce a výrobní dokumentace představí divákům cestu vzniku oděvní kolekce od prvotní inspirace, přes tvorbu střihové konstrukce oděvů a vývoj specifických materiálů, až po volbu její finální prezentace.