Přeskoč na obsah

Angelus/Orr: City Crown

Start: 28. 4. 19:00

zdarma

Místo: Ke Sklárně 3213/15, 150 00 Praha 5-Smíchov

Ukázat na mapě

Angelus/Orr: City Crown

Vernisáž výstavy představující novou práci uměleckého dua A/O v galerii Kostka.

Zájem o památníky a umění ve veřejném prostoru a jejich výzkum v českém prostředí dovedl americké umělce A/O (Micah Angelus a Elizabeth Orr) k myšlence, že násilí a čas jsou nedílnou součástí těchto monumentů, jsou do nich vryté. První rozsáhlá spolupráce A/O, výstava City Crown, využívá sochy jako formu nesoucí v sobě ideologie i jejich kritiku. Stěny, objekty a fragmenty inspirované historickými památníky a sochami ve veřejném prostoru jsou umístněné dovnitř stanů vyrobených z vytištěných obrazů. A/O tak skrze svá díla testují modely politické i formální kritiky. Výstava trvá do 27. 5. 2018.

Micah Angelus se narodil v roce 1980 v Novém Mexiku, žije a pracuje v Brooklynu. V posledních dvou letech Micah Angelus dělil svůj čas mezi své studio v České republice a v New Yorku. Micah nedávno vystavoval v (umělecké galerii) SORT ve Vídni a je držitelem titulu BFA z New School v New Yorku.

Filmařka a umělkyně Elizabeth Orr se narodila v roce 1984 v Los Angeles, žije a pracuje v Brooklynu. Její práce byla vystavována mezinárodně, včetně Artists Space Books and Talks (New York), Stedelijk Musea v Nizozemsku, Anthology Film Archives (New York), Recess (New York) a Muzea moderního umění ve Filadelfii. Měla I zakázku MOCAtv a Cerpenter centre na Harvardské univerzitě. Je držitelkou titulu MFA z Milton Avery Graduate School na Bard College.

Vystavují: Micah Angelus, Elizabeth Orr
Kurátorka: Lucia Kvočáková