Přeskoč na obsah

Behind the Scene

Start: 25. 4. 17:00

Konec: 25. 4. 18:00

Zdarma

Místo: Veletržní palác,
Dukelských hrdinů 47,
Praha 7

Ukázat na mapě

Behind the Scene

Nahlédněte s vedoucí výstavního odboru Janou Šmídmajerovou do zákulisí příprav nové sbírkové expozice umění 1796-1917 ve 4. patře Veletržního paláce.

Koncepce expozice bude založena na důležitých tématech, která jsou pro umění dané doby typická a charakteristická (portrét, krajina, historická, náboženská tématika apod.). Takový přístup umožní vystavit i díla ze sbírek Národní galerie, která se zatím ve stálých expozicích neobjevovala, přestože patří k významným příkladům dobového umění, například díla Caspara Davida Friedricha, Lovise Corintha, Maxe Klingera, Ivana Konstantinoviče Ajvazovského, Antona Romaka a řady dalších.

Součástí expozice budou i díla z tzv. Francouzské sbírky, která byla doposud vystavována samostatně. Jedná se např. o díla Eugena Delacroixe, Camilla Corota, Paula Gauguina, Vincenta van Gogha či Pabla Picassa a André Deraina.

Společně s obrazy budou vystavena i sochařská díla Václava Levého, Josefa Václava Myslbeka, Josefa Mařatky, Ladislava Šalouna, Františka Bílka, Stanislava Suchardy, Michala Powolneho, Constantina Meuniera, Augusta Rodina. Díky tomu bude poprvé představeno české resp. středoevropské umění v širokém mezinárodním kontextu.