Přeskoč na obsah

Eva Franch i Gilabert: Alternative Practices

Start: 24. 4. 18:00

zdarma
přednáška v angličtině

Místo: UMUPRUM
posluchárna č. 115
Palachovo nám. 80
Praha 1

Ukázat na mapě

Eva Franch i Gilabert: Alternative Practices

Eva Franch i Gilabert, hlavní kurátorka a výkonná ředitelka newyorské galerie Storefront for Art and Architecture, architektka katalánského původu a budoucí ředitelka britské AA School of Architecture, promluví na UMPRUM o alternativních modelech architektonické praxe.

Představí transformační proces od vlastní architetonické praxe k vedení jedné z nejznámějších architektonických galerií a škol na světě a své zásadní práce testující mutace architektonické práce jako OfficeUS, Competition of Competitions, Letters to the Mayor, No shame Storefront for Sale, Critical Halloween a v krátkosti promluví také o výuce, průběhu voleb a vlastních aspirací v rámci svého nadcházejícího ředitelství na Architecture Association School of Architecture.

Eva Franch je architektka, kurátorka, pedagožka a přednášející o experimentálních formách umění a architektonické praxe. Specializuje se na vytváření alternativních historií a budoucností architektury. Od roku 2010 je hlavní kurátorkou a výkonnou ředitelkou Storefront for Art and Architecture v New Yorku.

Franch je profesorkou na architektuře Cooper Union a působila na univerzitách Columbia University GSAPP, IUAV v Benátkách, SUNY Buffalo a na Rice University School of Architecture. Ve svých přednáškách, které realizuje po celém světe, se věnuje především tématům umění, architektury a důležitosti alternativních postupů při budování a porozumění veřejnému životu ve vzdělávacích a kulturních institucích.

Je držitelkou řady ocenění a stipendií a svou práci vystavovala v rámci mezinárodní scény, včetně FAD Barcelona, Vitra Design Museum a Bienále Shenzen Architecture. V roce 2014 byla Franch s projektem OfficeUS vybrána americkým ministerstvem zahraničních věcí k zastupovaání pavilonu Spojených států na XIV. Bienále architektury v Benátkách.

Mezi její nejnovější publikace patří Agenda (Lars Muller, 2014), Atlas (Lars Muller, 2015) a Manual (Lars Muller 2017) v rámci OfficeUS. Nadcházející publikace zahrnují The Book of Architecture Books a Letters to the Mayor, která má být publikována v roce 2018.

Přednášku připravila galerie Norma Space jako doprovodný program k programu Letters to the Mayor: Prague.