Přeskoč na obsah

Herna doma: Doteky prostoru

Edukace

Start: 27. 4. 10:00

Místo: Národní galerie Praha

Ukázat na mapě

Herna doma: Doteky prostoru

Herna doma: Doteky prostoru k výstavě Kurt Gebauer.

I přestože jsou galerie stále uzavřené, existuje několik příležitostí, jak se setkat s uměním! Sochař, pedagog a neúnavný inspirátor Kurt Gebauer realizoval řadu svých děl přímo pro veřejný prostor jako například instalaci Obludy pro sídliště Dědina na Praze 6.

Obluda ponurá noří se do tmy, hodím tam bleskově pohled svůj letmý. Koho to, božínku, ve tmě tam vidím. Vidění svému se převelmi divím. Ze tmy se vynoří ztepilá děva, běda ti chlapče. Běda ti běda. Ze tmy se vynoří záhadné zvíře, proč si ten divný tvor nesedí v díře. Díra je pro zvíře velice těsná. Z díry se vynoří obluda děsná. Že hrůza taková to možná není, odhalí každému světélko denní. K. Gebauer

Kurt pro instalaci na Dědině pečlivě vybíral jednotlivé kusy pískovce a žulových kostek. My tentokrát sáhneme po materiálu do tmavé spíže. Vyberte si z balíku brambor tu, která nejlépe vystihuje představu vaší obludy. Vezměte ji s sebou na procházku a umístěte sochu obludu do vybraného koutu krajiny. Vytvořte mini instalaci pro kolemjdoucí – oživte veřejný prostor!

● Navštivte po znovuotevření galerií výstavu NGP ― Kurt Gebauer ve Veletržním paláci!