Přeskoč na obsah

Jak dostat své umění do galerie?

Start: 23. 4. 18:00

Galerie UM
náměstí Jana Palacha 80
116 93 Praha 1

Jak dostat své umění do galerie?

Přednáška a diskuse s Olgou Zobel a Petrou Zimmermann v rámci projektu Design Treat Café v galerii UM.

Olga Zobel Biró je majitelka přední mnichovské galerie šperku, Galerie Biró Schmuck. Petra Zimmermann je vídeňská šperkařka, která s Olgou Zobel spolupracuje již 20 let. Na své přednášce představí svoji práci a prakticky popíšou, jak probíhá kolaborace mezi galeriemi a umělci. Následovat bude diskuse s veřejností.

O Design Treat Café

Kreativní veřejný prostor Design Treat Café nevšedním způsobem propojí design, umění, gastronomii a lifestyle.

Cílem je vytvořit příjemné místo setkávání, kde je možné sledovat dokumenty o umění, pracovat, absolvovat přednášky a diskuse s významnými osobnostmi kultury, občerstvit se nebo nakupovat nejaktuálnější design. 

Projekt staví na vstřícnosti a zejména otevřenosti, takže náš ateliér přesune své pravidelné konzultace do Design Treat Café a umožní tak návštěvníkům zažít tvůrčí proces realizace semestrálních projektů“, popisuje další přínos Design Treat Café vedoucí Ateliéru K.O.V. Eva Eisler. Práce studentů si zde mohou návštěvníci nejen prohlédnout, ale i zakoupit. 

Občerstvení nabízené Ambiente, nebo dodavateli z řad studentů UMPRUM (Zmrzlina Hlína, Vinařství Esterka, Nemléko, Statek Uhersko) bude podáváno na dřevěných tácech – podnosech, které navrhli a vyrobili studenti Ateliéru K. O. V.

Pro výstavu je připraven bohatý doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na domácí i zahraniční hosty působící v oblastech designu, umění, současného šperku nebo architektury. Vystoupí zde i vybraní absolventi ateliéru, kteří představí svou současnou tvorbu.  

Kurátoři: Eva Eisler a Peter Demek