Přeskoč na obsah

Komentovaná prohlídka výstavy Fake It Till You Make It

Start: 28. 4. 19:30

zdarma

Místo: Ke Sklárně 3213/15, 150 00 Praha 5-Smíchov

Ukázat na mapě

Komentovaná prohlídka výstavy Fake It Till You Make It

Sebemarketing, pozitivní myšlení a způsoby, jakými se dostat mimo komfortní zónu. Výstavou provede kurátorka galerie Eva Riebová.

Kurátorský kolektiv insitu se představí poprvé v Praze, kdy uvede „Fake It Till You Make It“ - skupinovou výstavu sedmi mezinárodních umělců, kterými jsou Andy Kassier, Christian Falsnaes, Isabella Fürnkäs, Basim Magdy, Pia Sirén, Marianne Vlaschits a Anna Witt. Pro berlínský kurátorský kolektiv to bude druhá výstava v kontextu velké instituce po zapojení do Aarhus 2017 – Evropské hlavní město kultury.

Výstava „Fake It Till You Make It“ se zabývá tématem „self-help books“ neboli svépomocných knih. Sestává se ze tří kapitol, které se věnují ústředním tématům těchto knih: „Buď vítěz“, „Ke cvičení se stav jako k náboženství“ a „Zhluboka se nadechni“. Je tedy stěží překvapením, že v době, kdy (sociální) média vytvářejí neustálou dostupnost, se mnoho lidí spoléhá na právě na tyto „příručky“. Ve svých pracích, z nichž některé byly objednány přímo pro účel výstavy, se umělci vztahují ke svým vlastním pojetím nápomocných zkušeností či vědomostí s cílem zvýšit duševní pohodu či vytvořit zdravé místo ve společnosti. Na jednu stranu tato díla zrcadlí lesklé a okouzlující pojetí reality, na druhou ale odhalují zákulisí těchto knih a jejich pseudofilozofií, často pochybných či vyloženě absurdních.

vystavující: Andy Kassier, Christian Falsnaes, Isabella Fürnkäs, Basim Magdy, Pia Sirén, Marianne Vlaschits, Anna Witt


kurátoři: insitu (Marie Graftieaux, Nora Mayr, Gilles Neiens)