Přeskoč na obsah

Předaukční výstavou Od Klimta po Hirsta

Start: 24. 4. 18:00

Komentovaná prohlídka pouze pro zvané.

Místo: Ovocný trh 2
Praha 1

Ukázat na mapě

Předaukční výstavou Od Klimta po Hirsta

Výstava vyvrcholí komentovanou prohlídkou za přítomnosti Patricie Pálffy, expertky na moderní a současné umění z Dorotheum Vídeň a domácího experta na výtvarné umění Michala Šimka. Večerní akce je pouze pro zvané hosty, avšak výstava bude zpřístupněna zdarma pro širokou veřejnost od 18. 4. do 24. 4.

Ve spolupráci s mateřskou společností ve Vídni připravilo Dorotheum Praha v prostorách své prodejní galerie jedinečnou předaukční výstavu. Ta představí vybraná díla českého i světového moderního umění, jež budou posléze nabídnuta v květnových aukcích jak v Praze, tak ve Vídni. Zaskví se díla takových velikánů jako je Gustav Klimt, Salvador Dalí, Marc Chagall, Andy Warhol či eso současné umělecké scény Damien Hirst. Jakýsi pomyslný souboj s nimi svedou práce klasiků českého moderního a poválečného umění – Františka Muziky, Ladislava Sutnara, Jana Kotíka či Jiřího Hylmara.  

Snaha představit českému publiku skutečně světové umění, generační konfrontace, časová blízkost vzniku jednotlivých děl, ale zároveň i rozdílné přístupy k tvorbě - to vše se setká na krátký čas na jednom místě. Prolnutí těchto zdánlivě oddělených světů poukazuje na fakt, že umělecká kvalita je naprosto univerzální hodnotou.

Dorotheum od roku 1997 pořádá samostatné aukce výtvarného umění a starožitnosti přímo v Praze, pravidelně čtyřikrát až šestkrát v roce, celoročně provozuje prodejní galerii v samém centru města. Zaměřuje se na prodej výtvarných děl v širokém časovém spektru - od starých mistrů až po současné autory, specializuje se také na prodej šperků, historického a ateliérového skla, porcelánu, keramiky, nábytku, designu a dekorativních předmětů. 

AUKČNÍ DŮM DOROTHEUM  je pobočkou rakouské firmy založené v roce 1707 císařem Josefem I. ve Vídni. Její první zahraniční filiálka vznikla právě v České republice, kde působí již více než čtvrtstoletí. Disponuje vlastním týmem expertů, kteří poskytují konzultace zájemcům v Praze i dalších městech ČR. Dorotheum patří dlouhodobě k lídrům na českém trhu s uměním.

Otevírací doba galerie: pondělí – pátek 10.00-19.00, sobota 10.00-17.00