Přeskoč na obsah

Komentovaná prohlídka výstavy Reality? Reality!

Start: 24. 4. 17:00

zdarma

Místo: dům SmetanaQ, Smetanovo nábřežı́ 4, 110 00 Praha 1

Ukázat na mapě

Komentovaná prohlídka výstavy Reality? Reality!

Komentovaná prohlídka děl autorů Šimona Brejchy & Martina Velı́ška.

Galerie Cermak Eisenkraft otevírá již šestou výstavu v prostorách POP-UP galerie SmetanaQ, tentokrát představí dva Čechy, kteřı́ společně již několikrát vystavovali v zahraničí (v Německu a Lucembursku). Pojí je vı́ce než třicetileté přátelstvı́ a nejen to:
Oba pracují v několika médiích (Brejcha – grafika, malba, socha, Velíšek – malba, kresba, grafika, koncept, minimal).
Oba jsou držiteli mnoha ocenění:

Šimon Brejcha drží řadu oceněnı́ za grafický list Grafika roku 2016, 2015, 2013, 2012, 2011, 2010, 2005, nominace Fig Bilbao, Španělsko, Cena kritiky, Trienále evropské avantgardnı́ grafiky za grafický list a mnoho dalších z Německa a Spojených států.


Martin Velíšek pak čestná uznání a zvláštní ceny v rámci ocenění Grafika roku 2016, 2014, 2013, 2012, 2011, 2004, 1er prix, Salon d’art du Pays fertois, Sammeron, Francie, ale také “World Star“, world packaging design award (Visage), Barcelona, Španělsko.

_______________________________________________________________

 

Výstava, kterou představují majitelé galerie Cermak Eisenkraft Tomáš Zapletal a David Železný představí všechny polohy obou autorů. Návštěvníci se mohou těšit na realistickou až fotorealistickou malbu a minimal art Martina Velíška, famózní tisky Šimona Brejchy, sochy i video art. K výstavě vycházı́ obsáhlý katalog, který vydává Nadačnı́ fond CE.

Díky spolupráci jeho excelence Hynka Kmoníčka, našeho velvyslance ve Spojených státech, jeho ženy Indiry, a manželů Feustelových odletěl na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) grafický list Šimona Brejchy Pohled z Vítkova. 
K odhalení tohoto překvapení došlo v úterý 17.4.2018 u příležitosti výstavy Reality? Reality! Šimona Brejchy a Martina Velíška.  Tuto skvělou zprávu v galerii Cermak Eisenkraft na Smetanově nábřeží 4 oznámila manžela kosmonauta Drew Feustela, Indira Feustelová osobně. Šimon Brejcha toto dílo vytvořil jako poctu Praze.
 
Šimon Brejcha  *1963 
Pohled z Vítkova 
2017, sítotisk na papíře Zerkall, 40 × 65 cm 
 
Celá výstava obou autorů je otevřená zdarma pro veřejnost každý den, kromě pondělí, od 11:00 do 18:00. 
Adresa galerie: Dům SmetanaQ, Smetanovo nábřeží 4, 3. patro.