Přeskoč na obsah

Komentovaná prohlídka výstavy Resurrection

Start: 24. 4. 17:00

zdarma

Místo: Lázeňská 287/4
118 00 Praha 1

Ukázat na mapě

Komentovaná prohlídka výstavy Resurrection

Výstavou propojující čtyři umělce z Čech a Japonska – Zdeňka Sokola, Jaroslava Valečku, Františka Skálu a Hidea Takedu – provede jeden z autorů fotograf Zdeněk Sokol.

Výstavu Resurrection / Vzkříšení uvozuje Voltairův citát: „Vzkříšení je myšlenkou zcela přirozenou. Není o nic víc překvapující narodit se dvakrát než jednou.“ Propojuje v jedinečnou kombinaci čtyři vynikající umělce z Čech a Japonska – Zdeňka Sokola, Jaroslava Valečku, Františka Skálu a Hidea Takedu.

Fotograf Zdeněk Sokol (*1976) zažívá své umělecké zmrtvýchvstání. Někdejší člen uměleckého spolku Bratrstvo našel po více jak deseti letech poustevnického života motivaci znovu sáhnout po svém fotoaparátu v cyklu duchovních éterických portrétů.

Na první pohled idylické obrazy Jaroslava Valečky (*1972) systematicky upírají pozornost k reáliím bývalých Sudet. Oživují místa skrze vyprávění tíživých příběhů osamocení, které by jinak zůstaly opomenuty či zcela zapomenuty. 

Všestranný umělec a vizionář František Skála (*1956) často vytváří své objekty z předmětů a materiálů, které původně měly jiné užití či kontext. Dává jim tak druhý život a prostřednictvím svých instalací jim píše alternativní scénáře bytí.

Do nejmenšího detailu propracované kostry zvířat Hidea Takedy (*1948) jako by vypadly z anatomického atlasu vyhynulých zvířat. Japonský karikaturista snímá jejich děsivost barevným akcentem a humorem jim vdechuje nový život.

Výstavou galerie Arcimboldo koncem března zahájila činnost v nových prostorách v barokních sálech bývalého Konventního paláce řádu maltézských rytířů na Malé Straně. Navštívit ji je možné do poloviny května.