Přeskoč na obsah

MÁME OTEVŘENO - vstup zdarma na výstavy a doprovodné akce

Start: 28. 4. 14:00

Konec: 28. 4. 18:00

Zdarma

Místo: Poupětova 1
Praha 7

Ukázat na mapě

MÁME OTEVŘENO - vstup zdarma na výstavy a doprovodné akce

Navštivte Vzducholoď Gulliver a aktuální výstavy nebo se podívejte do prostor DOX+ nebo do prostor školy architektury ARCHIP.

VÝSTAVY

Eva Jiřičná: JIŘIČNÁ

do 12. 8. 2018

U příležitosti životního jubilea Evy Jiřičné proběhne v Centru DOX retrospektivní výstava této světoznámé české architektky, která představí její celoživotní tvorbu. Vystaveny budou části originální projektové dokumentace významných realizací, jejich architektonické modely i ukázky interiérového designu a filmové projekce spojené s životem a dílem Evy Jiřičné. V prostorách výstavy bude rovněž reinstalováno původní monumentální skleněné schodiště vytvořené pro interiér pařížské pobočky sítě obchodů Joan & David v roce 1994.

 Kurátor: Leoš Válka

 

Kryštof Kaplan: TENZE

do 10. 6. 2019

Absolvent ateliéru sochařství na pražské AVU u prof. Jindřicha Zeithammla a jeho tehdejší asistent Kryštof Kaplan (*1987) se pohybuje na pomezí sochařství a architektury. I když je každé jeho dílo zcela samonosné, s oblibou svými radikálními a přesto citlivými interpretacemi intervenuje do historických i moderních prostor a reaguje na jejich Genia loci.

V rámci výstavy představí rozměrnou site-specific instalaci, vycházející z architektonických dispozic budovy DOXu.

Kurátorka: Terezie Zemánková

 

#DATAMAZE - Datové bludiště

Projekt #DATAMAZE – Datové bludiště představuje formát tzv. rozšířené výstavy: Kombinuje koncept výstavy vyvíjející se v čase (work-in-progress) s pracovištěm s knihovnou, určeným pro aktivity a rozvíjení spolupráce napříč oblastmi a tématy týkajícími se kritické reflexe naší existence v digitálním prostředí, a s přednáškovým prostorem. Na výstavě najdete kromě časové osy internetu také umělecká dílna od současných umělců jako např. Paolo Cirio, Aram Bartholl nebo Adam Harvey.