Přeskoč na obsah

Multilogues on the Now: O zdraví, práci a emocích - Khairani Barokka

Start: 26. 4. 19:00

zdarma

Místo: Program se uskuteční v prostorách ErgoAktiv
limitovaná kapacita

Olšanská 2666/7
(budova Polikliniky Olšanská)
Praha 3, 130 00
www.ergoaktiv.cz

Ukázat na mapě

Multilogues on the Now: O zdraví, práci a emocích - Khairani Barokka

Performance Khairani Barokky doprovozená workshopem a diskusí o tématech její umělecké praxe, prováznosti s ekologií, postižením a zdravím v globálním světě.

Khairani Barokka je světově uznávaná básnířka, performerka a vizuální umělkyně ze Sumatry v Indonésii, jež je proslulá svojí sbírkou Indigenous Species přeloženou do Braillova písma, kterou představila poprvé s obrovským úspěchem na festivalu v Edinburgu.

Výstava, série přednášek, workshopů a sdílených večerů Multilogues on the Now: O zdraví, práci a emocích zpochybňuje hegemonická vyprávění, normativní vzorce, které v současné společnosti asociujeme se zdravím. Upozorňuje naopak na marginalizované diskurzy a neviditelné praktiky spojené se zdravím, nemocí, postiženín, léčbou a terapií v pozdně kapitalistické společnosti.

Program na jaře roku 2018 zkoumá křižovatky afektivní práce a biologické prekérnosti, (bio)politiky péče, rasy a emocí; ale i další typy neviditelné práce související se zdravím v nejširším slova smyslu. Programu se bude účastnit široká škála aktérů z řad umělkyň a umělců, akademiků, aktivistů a dalších, kteří budou společně zkoumat umělecké strategie solidarity.

S příspěvky od: Berlin Feminist Health Care Research Group, Luiza Prado de O. Martins, Jenna Bliss, Anetta Mona Chisa a Lucia Tkáčová, Kateřina Konvalinová, Kateřina Kolářová, Sráč Sam, Rehana Zaman, Matthew de Kersaint Giraudeau / Bad Vibes Club, Khairani Barokka, Taraneh Fazeli

Kurátorské zastřešení: Hana Janečková, Zuzana Jakalová a Display - sdružení pro výzkum a kolektivní praxi

Doba trvání projektu: 10. dubna 2018 - 10. června 2018