Přeskoč na obsah

Paralelní kino online: Videa studentů Centra audiovizuálních studií FAMU

Umělecká díla online

Start: 30. 3. 18:00

Délka: 1 hod 47 min

Místo: Kino Ponrepo

Ukázat na mapě

Paralelní kino online: Videa studentů Centra audiovizuálních studií FAMU

Retrospektivním výběrem videí z posledních pěti let se představí tvorba studentů Centra audiovizuálních studií, oboru, který se na FAMU věnuje interdisciplinární tvorbě v kontextu kinematografie a výtvarného umění.

Kinu se nic nevyrovná. Zážitek ze sdíleného sledování filmů v kině nelze v online prostředí ničím nahradit - jak emočně, tak prostorově a technicky. V Ponrepu dlouhodobě usilujeme o co nejadekvátnější a nejkvalitnější prezentaci filmového dědictví a současné audiovize. Ve zpřístupňování a smysluplné kurátorské práci ale chceme pokračovat i v těchto mimořádných časech, kdy je kino zavřené, a proto každé pondělí odvysíláme program PONREPO online. Berte prosím v potaz, že výsledkem je prezentace děl ovlivněná jak naší vzájemnou fyzickou distancí a praktickým uspořádáním našich domácností, stejně tak i technickými limity přenosu (snížený datový tok streamu atd.).

Doufáme, že si naše skromné PONREPO online užijete. Zůstaňme v kontaktu, opatrujme se a těšme se, až spolu zase usedneme do červených sedaček.


První z našich online projekcí Paralelního kina bude výběr z tvorby studentů Centra audiovizuálních studíí FAMU. Program uvádí pedagog CAS FAMU Martin Blažíček a kurátorka Národního filmového archivu Johana Ožvold.

Odkaz na online stream: https://youtu.be/j5MuwpBuFYY


Retrospektivním výběrem videí z posledních pěti let se představí tvorba studentů Centra audiovizuálních studií, oboru, který se na FAMU věnuje interdisciplinární tvorbě v kontextu kinematografie a výtvarného umění. Zastoupené práce osmi absolventů, v nichž převažují volné video eseje, v sobě odráží především zájem o témata pozdního antropocénu, jakými jsou role umělé inteligence ve společnosti, digitální rituály, nebo komunikace nehumánních aktérů. Program uvádí pedagog CAS FAMU Martin Blažíček.

Filmy jsou v anglickém znění bez překladu.

Tomáš Roček / Ku / 2017 / 7 min. / HD
Dalibor Knapp / Ethnographic study of algorithms / 2017 / 5 min. / HD
Klára Trsková / MultiF / 2019 / 2 min. / HD, instalace
Anežka Horová / Edible water bottles / 2019 / 3,5 min. / HD
Veronika Švecová / Dreamoboros / 2019 / 4 min. / HD, instalace
Lea Petříková / Ten kdo přichází / 2014 / 10 min. / HD, instalace
Tereza Adámková / Jedním dechem / 2015 / 6 min. / HD, 3 plátna
František Milec / Abstract horror / 2019 / 19 min. / HD