Přeskoč na obsah

Ponrepo online: My street films Praha 2019

Umělecká díla online

Start: 06. 4. 18:00

Délka: 1 hod 17'01'

Místo: Kino Ponrepo

Ukázat na mapě

Ponrepo online: My street films Praha 2019

Poslední série snímků, které budou prezentovány v Paralelním kině, natočili tvůrci pod vedením dokumentaristů Ivo Bystřičana a Violy Ježkové, která také večerem provede.

My Street Films formou přednášek, workshopů a individuálních konzultací pomáhá účastníkům srozumitelně reflektovat aktuální témata z jejich okolí skrze videotvorbu, zvyšovat mediální gramotnost a posilovat kritický náhled na média.

Uvádí Viola Ježková.

Odkaz na stream: bit.ly/MSFonline


Pavel Sandul - Stavebnice (2019, 8 min.)
Tereza Picková - Peregrino (2019, 7 min.)
Josef Dvořák - Zima sliny vypila (2019, 9 min.)
Karolína Šrámková - Mi abuela (2019, 5 min.)
Roger Nicholas - Olivová hora (2019, 8 min.)
Pavel Ruzyak - Touch of Love (2019, 9 min.)
Amálie Kovářová - Naděje zlátne (2019, 13 min.)
Ondřej Mazura, Štěpán Lohr - Portrét klimatického žalu (2019, 7 min.)
Martin Pfann, Kateřina Kaclíková (2019, 7 min.)

PARALELNÍ KINO | Pravidelné projekce studentského a experimentálního filmu za účasti tvůrců. Extenze pohyblivého obrazu, tematická přemostění, debaty a rozhovory. Prezentace nových akvizic Národního filmového archivu, které se vymykají klasickým distribučním kino-formátům. Cyklus připravují kurátorky Johana Ožvold a Sylva Poláková.

PONREPO ONLINE | Kinu se nic nevyrovná. Zážitek ze sdíleného sledování filmů v kině nelze v online prostředí ničím nahradit - jak emočně, tak prostorově a technicky. V Ponrepu dlouhodobě usilujeme o co nejadekvátnější a nejkvalitnější prezentaci filmového dědictví a současné audiovize. Ve zpřístupňování a smysluplné kurátorské práci ale chceme pokračovat i v těchto mimořádných časech, kdy je kino zavřené, a proto každé pondělí odvysíláme program PONREPO online. Berte prosím v potaz, že výsledkem je prezentace děl ovlivněná jak naší vzájemnou fyzickou distancí a praktickým uspořádáním našich domácností, stejně tak i technickými limity přenosu (snížený datový tok streamu atd.).

Doufáme, že si naše skromné PONREPO online užijete. Zůstaňme v kontaktu, opatrujme se a těšme se, až spolu zase usedneme do červených sedaček.