Přeskoč na obsah

Poznámka k přístupnosti č. 5: Coven Berlin

Start: 22. 4. 10:00

Konec: 28. 4. 18:00

Zdarma

Místo: U Akademie 172/4, Praha 7

Ukázat na mapě

Poznámka k přístupnosti č. 5: Coven Berlin

Čtvrtá výstava z řady Poznámka k přístupnosti kurátorky Magdaleny J. Härtelové představí v GAVU berlínský, sex pozitivní, transdisciplinární, gender ohýbající kolektiv Coven Berlin.

Neodadaismus 100! Skrze memy (přesně tak, ty obrázky s textem, které může vytvářet kdokoli a které dnes zaplavují internet) v ní budou jeho členky adresovat témata politik těla, rasismu, transfobie, momentů exkluzivity světa umění, postižení a dalších.

Výstava Coven Berlin představí nejen jejich původní díla, ale vzniká ve spolupráci s devíti dalšími mezinárodními, feministickými, queer, postiženými a/nebo domorodými meme umělci. U příležitosti nadcházejícího výročí veřejného vystoupení Dada na scénu se členky Coven Berlin ve svém projektu pro Akademii výtvarných umění v Praze inspirovaly „totálním rozvodem tohoto hnutí od logiky, ideálů a estetiky kapitalismu a dobrých mravů“ a propojili jeho ideály s kulturou memů, jejímž cílem je „infikovat naše mozky zrnky znalostí, které se na ně přilepí jako klíšťata za trochu odpudivého jara,“ říká členka kolektivu, Esther Roman.