Přeskoč na obsah

Předaukční výstava

Start: 23. 4. 10:00

Konec: 29. 4. 18:00

zdarma

Místo: Národní 7
110 00 Praha 1

Ukázat na mapě

Předaukční výstava

Výstavou budou denně od pondělí do neděle, vždy v 16:00, provádět odborníci galerie. Výstava představí reprezentativní výběr z 250 uměleckých děl, která budou nabízena na jubilejní 80. aukci Galerie KODL v neděli 27. května na pražském Žofíně. Celková vyvolávací cena dražené kolekce je téměř 100 milionů korun.

Na předaukční výstavě budou k vidění mistrovská díla Václava Brožíka, Jakuba Schikanedera, Josefa Čapka, Emila Filly, Františka Foltýna, Václava Špály, Jindřicha Štyrského či Jana Zrzavého. Nejdražší položkou představované kolekce je obraz Toyen z autorčina vrcholného pařížského období. Dražba tohoto mnohokrát vystavovaného a reprodukovaného díla bude startovat na 13 milionech korun. Z klasické moderny je třeba vyzdvihnout vynikající velkoformátovou abstraktní kompozici Františka Foltýna, která bude vyvolávána za rekordních 7,5 milionu korun. Od matadora českého kubismu Emila Filly galerie sběratelům nabídne hned čtyři díla. Dvě z nich, Zátiší s kartou a dýmkou a Hlava, pocházejí z raného období analytického kubismu.

Skvělá česká 60. léta reprezentují zejména dvě velkolepé malby, Stroj pouště od Kamila Lhotáka a Trámy od Vladimíra Kopeckého. Těšit se sběratelé a milovníci umění mohou i na díla Zdeňka Buriana, Václava Boštíka či Magdaleny Jetelové. Současné umění je zastoupeno známými a vystavovanými umělci, Martinem Krajcem, Pastou Onerem, Otakarem Španělem a dalšími.

Výtěžek z prodeje prvních deseti dražených položek půjde Centru Paraple na pomoc lidem na vozíku s poškozením míchy. Galerie KODL spatřuje v této dlouhodobé spolupráci vhodný způsob pomoci hendikepovaným lidem.

Otevírací doba galerie je denně 10.00-18.00