Přeskoč na obsah

Nový americký realismus a cesta k němu

Start: 28. 4. 16:30

Konec: 28. 4. 18:00

zdarma

Místo: Klub starožitníků
Valentinská 7 - Antique Alma
110 00 Praha 1

Ukázat na mapě

Nový americký realismus a cesta k němu

Přednáška Jiřího Vaňka o americkém realismu počátku 20. století, jehož nejvýraznějšími reprezentanty byli Edward Hopper a Georg Bellows.

Realismus počátku 20. století, jehož nejvýraznějšími reprezentanty byli Edward Hopper a Georg Bellows, lze považovat za první projev moderny v americkém malířství. Doc. Jiří Vaněk, který je lektorem Rudolfinské akademie a vede katedru dějin umění na první pražské soukromé vysoké umělecké škole Art & Design Institut, se ve své přednášce bude věnovat genealogii tohoto přelomového uměleckého směru.

Asociace starožitníků sdružuje nejen obchodníky s uměním, ale také restaurátory, historiky umění, památkáře, muzejní pracovníky či soukromé sběratele. Funguje kontinuálně od podzimu 1991 a již o pět let později byla přijata do světového sdružení starožitníků C.I.N.O.A., a to jako první organizace z někdejšího sovětského bloku.

Dvakrát ročně, v dubnovém a listopadovém termínu, asociace pořádá veletrh starožitníků Antique, který se koná v prostorách pražské Novoměstské radnice. Pro starožitníky i pro zájemce o dějiny umění z řad široké veřejnosti asociace organizuje Rudolfinskou akademii, dvouletý rekvalifikační kurz akreditovaný u ministerstva školství. Kurz je organizován formou odborných přednášek, které doplňují exkurze do muzeí, galerií a ateliéru umělců.